MARSU’dan alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin açıklama

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor.Yapılandırma Kanunundan yararlanılabilmesi için taksitli ödemeyi tercih eden mükelleflerin ilk iki taksitlerini süresinde ve tam olarak ödemeleri şarttır. Abonelerimiz yapılandırma ödemelerini evlerinden çıkmadan https://marsu.gov.tr/ […]

MARSU’dan alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin açıklama
MARSU’dan alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin açıklama
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Şubat 2021 11:56

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenlerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih edenlerin ise tutarın tamamını en geç 1 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekiyor.
Yapılandırma Kanunundan yararlanılabilmesi için taksitli ödemeyi tercih eden mükelleflerin ilk iki taksitlerini süresinde ve tam olarak ödemeleri şarttır.

Abonelerimiz yapılandırma ödemelerini evlerinden çıkmadan https://marsu.gov.tr/ adresinden güvenle 24 saat anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartlarıyla ödeyebilirler.
Ayrıca Yapılandırma Kanunu kapsamında haftasonu borçlarını ödemek isteyen vatandaşlarımızdan gelen talepler dikkate alınarak MARSU Şube Müdürlükleri 10:00-16:00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.”

1 Mart 2021 günü yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların 7256 sayılı kanunun getirmiş olduğu imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi amacıyla 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 10:00 ile 16:00 arasında MARSU şubelerimiz açık olacaktır.

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasından; yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek kaydıyla muaf olacak.