MARSU kazdı kapatmadı!

Kızıltepe’de arıza nedeniyle MARSU kazdığı çukuru kapatmadı. Ayrıca şehrin çeşitli yerlerinde MARSU arızayı gidermek için kazdığı alanı eski haline getirmek yerine üzerini toprakla kapatıp böyle bırakıyor.

MARSU kazdı kapatmadı!
MARSU kazdı kapatmadı!
Haber Merkezi
  • Yayınlanma24 Mayıs 2024 10:35
  • Güncelleme24 Mayıs 2024 10:46

Mardin Kızıltepe’de arıza nedeniyle MARSU kazdığı çukuru kapatmadı. Ayrıca şehrin çeşitli yerlerinde MARSU arızayı gidermek için kazdığı alanı eski haline getirmek yerine üzerini toprakla kapatıp böyle bırakıyor.

Koçhisar Mahallesi Ersoylu Caddesinde su borusu patladı. Vatandaşın şikayeti üzerine geçte olsa MARSU ekipleri arızayı gidermek için alana geldi. Ancak kepçeyle kazılan bir metrelik çukur hafta başından beri kendi halinde bırakıldı.

Cadde esnafı ekiplerin gelip arıza için kazdığı çukuru  kapatmalarını isterken bir metrelik çukurun tehlike oluşturduğunu dile getiriyor. .

Öte yandan MARSU arızayı diremek için yoldaki asfaltı veya parke taşlarını kepçeyle söküyor. Arızayı giderdikten sonra asfaltla veya parke taşlarıyla çukuru güzelce kapatacağına kazdığı malzemeyle çukuru kapatıyor. Böylece zamanla söz konusu kazı alanında tahribat oluyor, yolda çukurlar oluşuyor. Araç sürücüleri, bu çukurlar nedeniyle araçlarının altlarının yola vurduğunu söyleyerek, kazılan alanın eski haline getirilmesini istiyor.