MARSİAD Başkanı Demirkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya’nın 24 Kasım Öğretmen Günü mesajı. Eğitim kurumları ülkelerin yaşadığı çağı ve geleceğini şekillendiren en önemli müessesedir. Eğitim camiası insanları yetiştirir. İrfan sahibi bir öğretmenin elinde yetişen bir genç irfan sahibi, eğitimli bir genç olur.  Eğitim camiası deyince aklıma hep Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Eğitimdir ki bir […]

MARSİAD Başkanı Demirkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
MARSİAD Başkanı Demirkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Kasım 2020 20:53
  • Güncelleme23 Kasım 2020 20:54

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya’nın 24 Kasım Öğretmen Günü mesajı.

Eğitim kurumları ülkelerin yaşadığı çağı ve geleceğini şekillendiren en önemli müessesedir. Eğitim camiası insanları yetiştirir. İrfan sahibi bir öğretmenin elinde yetişen bir genç irfan sahibi, eğitimli bir genç olur.  Eğitim camiası deyince aklıma hep Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk haline yaşatır; ya da milleti esaret, ve sefalete terk eder.” Veciz sözü eğitime vermemiz gereken önemi kavramamıza yeterlidir.

Öğretmen sadece bilgiyi çocuklarımıza aktaran kişi değil, öğretmen aynı zamanda onlara hayatı ve anlamını öğretendir. Öğretmen öğrencilerini geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini ellerinde yoğuran bir sanatkardır.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ahlaklı, samimi temeller üzerinde inşa etmek istiyorsak şuurlu, öğretmenlerimizin ellerine bırakmamız gerekiyor. Başta ebediyete intikal eden Başöğretmen Atatürk olmak üzere, geleceğimizin harcını yoğuran fedakar, cefakar, bütün öğretmenlerimizin  24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.