Mardinli kebapçı Hikmet Ölçer organlarını bağışladı

Binlerce kişi bir umutla organ nakli beklerken Kızıltepe’de kebap salonu ileten Hikmet Ölçer, organlarını bağışladı. Ölçer, “Organ bağışının önemini çok iyi biliyorum. Bağışın yeni bir can ve yeni bir umut olduğu bilinci toplumun geneline yayılmalı” dedi. Mardin’de tanınan kebap ustası Hikmet Ölçer yaptığı bulgurlu yöresel yemekleri de Türkiye’ye tanıtmasıyla büyük takdir toplamıştı. Hikmet Ölçer şimdide […]

Mardinli kebapçı Hikmet Ölçer organlarını bağışladı
Mardinli kebapçı Hikmet Ölçer organlarını bağışladı
Selman Güneş
  • 28 Ekim 2022 10:41

Binlerce kişi bir umutla organ nakli beklerken Kızıltepe’de kebap salonu ileten Hikmet Ölçer, organlarını bağışladı. Ölçer, “Organ bağışının önemini çok iyi biliyorum. Bağışın yeni bir can ve yeni bir umut olduğu bilinci toplumun geneline yayılmalı” dedi.

Mardin’de tanınan kebap ustası Hikmet Ölçer yaptığı bulgurlu yöresel yemekleri de Türkiye’ye tanıtmasıyla büyük takdir toplamıştı. Hikmet Ölçer şimdide organ bağışının önemine dikkat çekmek için organlarını bağışladı. Mardin İl ve Sağlık Müdürlüğü standına giderek organlarının bağışladığını beyan ederek metni imzaladı.

Organ bağışının hayat kurtardığına değinen Ölçer, “Organ bağışının önemini çok iyi biliyorum. Bağışın yeni bir can ve yeni bir umut olduğu bilinci toplumun geneline yayılmalı. Bir kişiye can vermek, onun hayata tutunmasını sağlamak güzel bir duygu. Umarım organ bağışı bekleyen tüm hastalar sağlıklarına kavuşur.” ifadelerini kullandı.