Mardinli gençler sokak hayvanlarını mamayla besledi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Mehmet Kalkan iş için gittiği arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da sokak hayvanlarını kendi imkanları ve hayır severlerin desteğiyle aldığı mamalarla besledi.

Mardinli gençler sokak hayvanlarını mamayla besledi
Mardinli gençler sokak hayvanlarını mamayla besledi
Selman Güneş
  • 26 Ocak 2023 22:18
  • 26 Ocak 2023 22:26

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Mehmet Kalkan ve Umut Alan iş için gittiği İstanbul’da arkadaşlarıyla birlikte sokak hayvanlarını kendi imkanları ve hayır severlerin desteğiyle aldığı mamalarla besledi.

Kızıltepeli Mehmet Kalkan  yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Kalkan daha önce İstanbul’da çalıştığı sırada topladığı yüzlerce kitabı Mardin’e getirerek okullarda dağıtarak vatandaşlardan tam not almıştı.

Kalkan şimdi de çalıştığı İstanbul’da sokak hayvanlarının yardımına koştu. Kızıltepeli Mehmet Kalkan, Umut Alan ve Mazıdağılı Şehmus Otay,  İstanbul Arnavutköy’de sokak hayvanlarını aldıkları mamalarla besledi.

Kalkan insanın içini ısıtan bu görüntüleri farkındalık oluşturmak adına kendi sosyal medya hesabından da paylaştı. Kalkan, “Can dostlarımıza mama dağıtımı yaptık. Emeği geçen hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.