Mardin’in saklı cenneti: Xurs Vadisi doğasıyla hayran bıraktırıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan (Ğurs) Xurs Vadisi, şelale, dinlenme alanlarıyla ve doğa güzelliğiyle görenleri kendine hayran bıraktırıyor. Mardin Kızıltepe karayolunda Havalimanına 10 kilometre uzaklıkta olan Ğurs  Vadisi, şelalesiyle, piknik ve dinlenme alanlarıyla vatandaşların gözdesi oldu. Kavurucu sıcakların 45 derecenin üzerine çıktığı ilçeden kaçın vatandaşlar  kendilerini  kuş seslerinin arasında, şelale manzarasında ve dinlenme tesislerinin bulunduğu  vadinin […]

Mardin’in saklı cenneti: Xurs Vadisi doğasıyla hayran bıraktırıyor
Mardin’in saklı cenneti: Xurs Vadisi doğasıyla hayran bıraktırıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Ağustos 2021 11:58
  • Güncelleme2 Ağustos 2021 00:10

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan (Ğurs) Xurs Vadisi, şelale, dinlenme alanlarıyla ve doğa güzelliğiyle görenleri kendine hayran bıraktırıyor.

Mardin Kızıltepe karayolunda Havalimanına 10 kilometre uzaklıkta olan Ğurs  Vadisi, şelalesiyle, piknik ve dinlenme alanlarıyla vatandaşların gözdesi oldu. Kavurucu sıcakların 45 derecenin üzerine çıktığı ilçeden kaçın vatandaşlar  kendilerini  kuş seslerinin arasında, şelale manzarasında ve dinlenme tesislerinin bulunduğu  vadinin doğa güzelliğine bırakıyor.

“Xurs bir nefes alma yeri oluyor”

Ziyaretçilerden Fikret Özçelik, “Mardin ve Kızıltepe bu bölge gerçekten de çok sıcak.  Özellikle Kızıltepe çok sıcak Ğurs bir nefes alma yeri oluyor. İnsan Kızıltepe’den bu dağa bakarken acaba bu dağda böyle bir yer var mı? Bu su ve tesis var. Bu açıdan buralara belediye daha özen göstermeli” dedi.

“Burası Kızıltepe için bir şanstır”

Vadinin için Alabalık ve dinlenme tesisi kuran Sabri Aslan, doğa tutkunlarını ve ailesiyle güzel vakit geçirmek isteyenleri Xurs Vadisi’ne davet ettiğini ifade etti. Aslan, “Burada millet hem pikniğe geliyor hem de dinlenmeye geliyorlar. Bazıları balık almaya geliyor. Burası Kızıltepe için bir şanstır.  Burası sıcak olduğu için gelen müşterilerimize yardımcı oluyoruz” diye konuştu.