Mardin’in 18 mahallesinde muhtarlık seçimi yapıldı

Mardin’in 18 Mahallesinde yerel seçim için seçmenler sandık başına gitti. Kızıltepe ilçesinde; Akalın. Esenli, İkikuyu, Kırkkuyu,  Körsu, Yeşiller, Mevlana, Zergan, Çetinkaya Ömerli ilçesinde; Fıstıklı, Tavuklu, Savur ilçesinde; Kayacıklar, Derik ilçesinde Taşıt, Adak, Çağıl, Midyat ilçesinde Yunus Emre ve Dargeçit ilçesinde; Çavuşlu, Karabayır Mahallelerinde çeşitli nedenlerden dolayı vatandaşlar sandık başına geçti. Yenikent Mahallesinden ayrılarak 286 seçmeni […]

Mardin’in 18 mahallesinde muhtarlık seçimi yapıldı
Mardin’in 18 mahallesinde muhtarlık seçimi yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Haziran 2021 21:07

Mardin’in 18 Mahallesinde yerel seçim için seçmenler sandık başına gitti.

Kızıltepe ilçesinde; Akalın. Esenli, İkikuyu, Kırkkuyu,  Körsu, Yeşiller, Mevlana, Zergan, Çetinkaya Ömerli ilçesinde; Fıstıklı, Tavuklu, Savur ilçesinde; Kayacıklar, Derik ilçesinde Taşıt, Adak, Çağıl, Midyat ilçesinde Yunus Emre ve Dargeçit ilçesinde; Çavuşlu, Karabayır Mahallelerinde çeşitli nedenlerden dolayı vatandaşlar sandık başına geçti.

Yenikent Mahallesinden ayrılarak 286 seçmeni olan Zergan Mahallesi muhtarı Metin Bahadır oldu. 241 seçmeni olan Çinkaya (Şıkefta) Köyünde Hatip Kip ve Ersoylu Mahallesi’nden ayrılarak 331 seçmeni olan Mevlana Mahallesinde Fedai Karaaslan muhtar seçildi.

Not; diğer mahallelerde gelen bilgiler doğrultusunda haber güncellenecektir.