Mardin’e davet edilen Şenyaşar Ailesi : Adalet yerini bulana kadar ayrılmayacağız

Mardîn Barosu, İnsan Hakları Haftası kapsamında Şenyaşar ailesini konuk etti. Ferit Şenyaşar, adalet yerini bulana kadar adliyenin önünden ayrılamayacaklarını söyledi. Mardîn Barosu, İnsan Hakları Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte Şenyaşar ailesini davet etti. Mardîn Barosu konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Ferit Şenyaşar, Emine Şenyaşar ile çok sayıda hak savunucusu katıldı. Ailenin adalet arayışının devam edeceğini ifade eden […]

Mardin’e davet edilen Şenyaşar Ailesi : Adalet yerini bulana kadar ayrılmayacağız
Mardin’e davet edilen Şenyaşar Ailesi : Adalet yerini bulana kadar ayrılmayacağız
Selman Güneş
  • 18 Aralık 2022 10:38

Mardîn Barosu, İnsan Hakları Haftası kapsamında Şenyaşar ailesini konuk etti. Ferit Şenyaşar, adalet yerini bulana kadar adliyenin önünden ayrılamayacaklarını söyledi.

Mardîn Barosu, İnsan Hakları Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte Şenyaşar ailesini davet etti. Mardîn Barosu konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Ferit Şenyaşar, Emine Şenyaşar ile çok sayıda hak savunucusu katıldı.

Ailenin adalet arayışının devam edeceğini ifade eden Avukat Erdal Kuzu, “Aslında bugün odaklanacağımız nokta Şenyaşar ailesinin davasının üzerine cezasızlık politikasıdır. Cezasızlık politikası güçlünün korunması anlamına geliyor. Güçlünün korunduğu sistemdir. Şenyaşar davasının da bu cezasızlık politikasının en güncel örneğidir. Ailenin adalet talebi her hafta Urfa adliyesi önünde dile getirilmektedir. Bu hafta da Mardin Barosunda bu nöbetlerine devam ediyorlar.” dedi.

Ardından konuşan Ferit Şenyaşar, yaşanan olaylardan sonra hak, adalet arayışı içine girdiklerini ifade ederek, “Yargı görevini yapar diye bekledik ama yargı görevini yapmayınca Urfa’da savcılıkla görüşmek istedik ama görüşmelerimiz kabul edilmedi. Ankara’ya gittik ama tek görüştüğümüz kurum insan hakları kurumları oldu.” diye konuştu.