Mardin’e 700 yataklı şehir hastanesi

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 700 yataklı şehir hastanesinin kararının alındığını yer tespiti için, yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Kızıltepe Çevreyolu Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kızıltepe’de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Kızıltepe Çevreyolu ile ilgili konuşan Demirkaya, Kızıltepe İpekyolu’nun güneyinden geçecek olan, alternatif çevre yolunun proje ve ihale işlemlerinin bitme […]

Mardin’e 700 yataklı şehir hastanesi
Mardin’e 700 yataklı şehir hastanesi
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Aralık 2020 11:41

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 700 yataklı şehir hastanesinin kararının alındığını yer tespiti için, yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Kızıltepe Çevreyolu

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kızıltepe’de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Kızıltepe Çevreyolu ile ilgili konuşan Demirkaya, Kızıltepe İpekyolu’nun güneyinden geçecek olan, alternatif çevre yolunun proje ve ihale işlemlerinin bitme aşamasında olduğunu ifade etti.

GAP için beklenen ödenek sağlandı

GAP içinde gerekli ödeneğin sağlandığını, aktaran Demirkaya, 2022’ de depolama işlemlerinin biteceğini ve toprağın suyla buluşacağını belirti.

700 yataklı şehir hastanesi

Mardin’de 700 yataklı şehir hastanesinin yapılacağını ifade eden Demirkaya, 700 yataklı şehir hastanesinin kararının alındığını ve yer tespiti için, yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını aktardı. Ayrıca tıp fakültesinin Mardin’de hayata geçmesi için kurumları ile beraber, herkesin seferber olmasının, tarihi bir zorunluluk olduğunu belirtti.