Mardin’de toplu ulaşıma yüzde 30 zam

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından şehir içi ulaşıma yüzde 30 oranında zam yapıldı. Mardin’de ulaşıma son bir yıl içerisinde üçüncü kez zam yapılış oldu. Mardin’de Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından şehir içi ulaşıma yüzde 30 oranında zam yapıldı. Mardin’de toplu ulaşım ücretleri, son bir yıl içinde üçüncü kez fiyat artışı yaşanırken, son zam ile […]

Mardin’de toplu ulaşıma yüzde 30 zam
Mardin’de toplu ulaşıma yüzde 30 zam
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Haziran 2022 09:31

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından şehir içi ulaşıma yüzde 30 oranında zam yapıldı. Mardin’de ulaşıma son bir yıl içerisinde üçüncü kez zam yapılış oldu.

Mardin’de Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından şehir içi ulaşıma yüzde 30 oranında zam yapıldı.

Mardin’de toplu ulaşım ücretleri, son bir yıl içinde üçüncü kez fiyat artışı yaşanırken, son zam ile birlikte şehir içi toplu taşıma ücreti kartlı binişlerde 4.00 TL’den 5.25 kuruşa yükseltirdi. Kartsız binişlerde ise 5 TL olan kişi başı ücret 7 TL’ye yükseldi.

Mardin’e git gel 24 TL

İlçeler arası ulaşım ücretlerine de benzer oranda zam yapılırken belirlenen yeni fiyatlara göre Kızıltepe- Artuklu ilçeleri arasındaki ulaşım ücreti 9 TL’den 12 TL’ye yükseltildi. Şehir içi ve ilçeler arası halk otobüsü ücretlerine yüzde 30-35 arası zam yapılırken Zam, kartlı binişlerin yanı sıra kartsız biniş tarifelerine de aynı oranda yansıtıldı.