Mardin’de tepki çeken döner fiyatı: 3 döner 420 lira

Mardin’de bir lokantaya giden turistler, 3 döner için kesilen 420 lira değerindeki fatura karşısında büyük şok yaşadı. Mardin’de son günlerde yaşanan turist yoğunluğu halkı sevindirirken, Artuklu’da bir lokantanın yemek fiyatları tepkiyle karşılandı. Girdikleri lokantada yedikleri 3 et döner için kesilen 420 liralık fatura turistleri şaşkına çevirdi. Her bir porsiyon döner için 140 lira fatura kesilirken, […]

Mardin’de tepki çeken döner fiyatı:  3 döner 420 lira
Mardin’de tepki çeken döner fiyatı:  3 döner 420 lira
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Mayıs 2022 12:35

Mardin’de bir lokantaya giden turistler, 3 döner için kesilen 420 lira değerindeki fatura karşısında büyük şok yaşadı.

Mardin’de son günlerde yaşanan turist yoğunluğu halkı sevindirirken, Artuklu’da bir lokantanın yemek fiyatları tepkiyle karşılandı. Girdikleri lokantada yedikleri 3 et döner için kesilen 420 liralık fatura turistleri şaşkına çevirdi. Her bir porsiyon döner için 140 lira fatura kesilirken, bir kişilik sac tava için de 190 lira fatura kesildi. Fatura karşısında şaşkınlık yaşayan turistler, suya 8, ayrana da 10 lira ödedi.

Benzer durumla başka turistler de karşılaştı. Söz konusu faturanın yanlış kesilmiş olabileceği düşüncesiyle bazı vatandaşlar lokantayı aradı ve dönerin fiyatını sordu. 140 lira olduğunu duyan vatandaşlar da şaşkına döndü.

Mardin’de başka lokantalara da telefon eden vatandaşlar en lüks ve en iyi döner yapan lokantalardan bile et dönerin porsiyon fiyatına en yüksek 70 lira fiyat aldı.