Mardin’de satranç turnuvası yapıldı

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilciliği “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla düzenlediği Satranç turnuvası sona erdi. Mardin Gençlik Merkezinde yapılan turnuva 4 kategoride oynandı. Oynanan maçlarda dereceye gider ilk 3 kişiye kupa ve madalya veridi. Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın yaptığı açıklamada 81 ilde bu etkinliğin düzenlediğini söyledi. Mardin […]

Mardin’de satranç turnuvası yapıldı
Mardin’de satranç turnuvası yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma15 Temmuz 2021 09:35

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilciliği “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla düzenlediği Satranç turnuvası sona erdi.

Mardin Gençlik Merkezinde yapılan turnuva 4 kategoride oynandı. Oynanan maçlarda dereceye gider ilk 3 kişiye kupa ve madalya veridi.

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın yaptığı açıklamada 81 ilde bu etkinliğin düzenlediğini söyledi.

Mardin olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü dolayısıyla satranç turnuvası düzenlediklerini ifade eden Yalçın şunları söyledi:

“Bu turnuvada 60 tane sporcu yarışıyor. Turnuva sonunda çeşitli ödüller vereceğiz. Turnuvada dereceye girenlere Madalya ve bazı ödüller vereceğiz. Bu turnuvamız 4 kategoride oynatıldı. Sporcularımızın bu gün için buraya gelip oynamaları bize destek vermeleri ülkemizin demokrasi ve bağımsızlık gününe önemli görmeleri bizi mutlu ediyor. İnşallah hayırlı ve güzel bir turnuva olduğunu düşünüyorum. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ben tün katılımcılara teşekkür ediyorum. Sporcularımızı kutluyorum.”

Turnuva sonunda 4 kategoride dereceye giren ilk üçe kupa ve madalya verildi. Ayrıca sporculara tişört hediye edildi.