Mardin’de pazar yerleri açıldı esnaf da vatandaş da sevindi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sebze, meyve ve fide satılışının yapılacağı Pazar yeri açıldı. Tam kapanma tedbirleri çerçevesinde açılan Pazar yeri hem vatandaşı sevindirdi hem de pazarcı esnafını. Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacağı belirtilmişti. […]

Mardin’de pazar yerleri açıldı esnaf da vatandaş da sevindi
Mardin’de pazar yerleri açıldı esnaf da vatandaş da sevindi
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Mayıs 2021 10:40
  • Güncelleme8 Mayıs 2021 11:28

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sebze, meyve ve fide satılışının yapılacağı Pazar yeri açıldı. Tam kapanma tedbirleri çerçevesinde açılan Pazar yeri hem vatandaşı sevindirdi hem de pazarcı esnafını.

https://youtu.be/DyGn_TucwmI

Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacağı belirtilmişti. Kızıltepe’de Ersoylu Mahallesi, Koçhisar Mahallesi, Şahkulubey Mahallesi ve Yenikent Mahallesinde sadece yaş sebze, meyve ile fide satışı yapılacak Pazar yerleri açıldı. Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar girişinde esnafın eline  dezenfektan sıktı maskesi olamayan esnafa maske verildi.

Karardan memnun olan pazarcı esnafı, vatandaşın ucuz ürüne ulaşabileceğini vurguladı. Ürünleri yarı fiyatına sattıklarını ifade eden Pazar esnafı Mehmet Gültekin, “Bu pazarların açılması bizim için daha iyi oldu, milletimiz için daha iyi oldu. Millet marketten eşya alamaz şuan. 7-8 liraya domates alamaz. Markette domates şuan 7-8 lira ve taze mal değil. Bir haftalık mal, depoda bekletilmiş mal. Bizim pazarda domates canlı ve  temiz mal 3 buçuk lira, Patlıcanın en ucuzu markette 6 lira bizde şuan 2 buçuk lira” dedi.

Pazarda sebze satan Ali Turğay ise “Bizim ile ilgili çıkan karardan memnuniyet duyuyoruz. Biz de mağdurduk, millet de mağdurdu. Zaten halde sebze ve meyveleri bir yere döküyorlardı yani çöpe gidiyordu. Şimdi daha ucuz veriyoruz. Salatalık burada bir buçuk lira markette 4-5 liradır yani” şeklinde konuştu.

Vatandaş da kendi evine yakın olan pazardan alış veriş yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Pazar yerleri saat 17.00’a kadar açık olacak.