Mardin’de Noel öncesi manastır ve kiliseleri dezenfekte edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Noel ayinin düzenleneceği Manastır ve kiliseyi dezenfekte etti. Farklı dil ve dinden vatandaşların yüzyıllardır huzur için bir arada yaşadığı hoşgörü kenti Mardin’de yaşayan Süryani vatandaşlar, 25 Aralık Cuma günü manastır ve kilisede Noel ayini düzenleyecek. Mardin Büyükşehir Belediye Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Halk Sağlığı Müdürlüğü, yeni […]

Mardin’de  Noel öncesi manastır ve kiliseleri dezenfekte edildi
Mardin’de  Noel öncesi manastır ve kiliseleri dezenfekte edildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Aralık 2020 09:57

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Noel ayinin düzenleneceği Manastır ve kiliseyi dezenfekte etti.

Farklı dil ve dinden vatandaşların yüzyıllardır huzur için bir arada yaşadığı hoşgörü kenti Mardin’de yaşayan Süryani vatandaşlar, 25 Aralık Cuma günü manastır ve kilisede Noel ayini düzenleyecek.

Mardin Büyükşehir Belediye Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Halk Sağlığı Müdürlüğü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak sınırlı sayıda katılımla düzenlenecek Noel ayini öncesi tarihi Deyrulzafaran Manastırı ve Kırklar Kilisesinde, dezenfekte çalışması yaptı.

Deyrulzafaran Manastırı girişinden başlayan ekipler, Noel ayinin yapılacağı mekan ve oturma alanlarını yaptıktan sonra Kırklar Kilisesi’ne geçti. Ekipler, Kovid-19 önlemleri kapsamında sınırlı sayıda vatandaşın katılacağı Noel ayinin yapılacağı mekanlar ile yoğun kullanılan alanları dezenfekte etti.

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, tüm ilçelerde resmi kurumlar, iş yerleri, fırınlar, eczaneler, pazar yerleri, hastaneler, toplu taşıma araçları, cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.