Mardin’de mesleki komite toplantısı yapıldı

Mardin’in Artuklu ilçesinde TSO koordinatörlüğünde meslek komitesi istişare toplantısı yapıldı.

Mardin’de mesleki komite toplantısı yapıldı
Mardin’de mesleki komite toplantısı yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma3 Haziran 2024 11:23
  • Güncelleme3 Haziran 2024 11:31

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hatip Çelik koordinatörlüğünde 1.Meslek Komitesi (İnşaat ve Yapı Malzemeleri Meslek Grubu) İstişare ve Oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Eyüp Eryağma, Meclis Başkan Yrd. Murat Acu, Çevre ve Şehircilik Mardin İl Müdür Yardımcısı Muhammed Enis Ekinci, Çevre ve Şehircilik Yapı Denetim Şube Müdürü Alaattin Demirat, DİKA Genel Sekreteri Sayın Aykut Aniç, DİKA Koordinatörü Halis Tuncel ve Sektör Temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda; Mardindeki İnşaat Sektörünün yaşadığı sıkıntılar, Yatırımcıların talep ve sorunları, OSB’lerde ki yer tahsisi ile yatırımcıların anlaşmazlık yaşaması, Küçük ve orta ölçekteki işletmelerin Destek Paketlerinden faydalanma talebi, Yaşanan maliyet artışlarından kaynaklı Özel sektörde yatırımlara desteklerinin devam etmesinin gerekliliği, İnşaat sektöründeki nitelikli personel yetersizliği, Ekonomik altyapının geliştirilmesi, Yeşil Dönüşüm ve Karbon Emisyonun hızlandırılması, Denetim mekanizmasının yetersizliği konular istişare edildi.

Çevre ve Şehircilik Mardin İl Müdür Yardımcısı Muhammed Enis Ekinci ve Yapı Denetim Şube Müdürü Alaattin Demirat; Şehrin kalkınmasına yönelik çalışmaların, projelerin tarihi kente dokusuna zarar vermeyecek her türlü yatırımın her zaman destekçisi olduğunu belirtti.

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hatip Çelik; “Komite üyelerimizin tüm sıkıntı ve taleplerini bize ulaştırmada bu toplantıların önemi büyük, Mardin TSO olarak yatırımcılarımızın taleplerini hem sözlü hem de yazılı şekilde ilgili üst mercilere iletiyor, şehrimizin kalkınmasına yönelik her türlü desteği Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olarak vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.