Mardin’de kar ile mücadele seferberliği

Mardin Valiliği koordinesinde kar yağışı ile birlikte kent genelinde olumsuz bir durum yaşanmaması için tuzlama ve kar küreme çalışmaları ara verilmeden sürüyor. Mardin’de gece saatlerinden itibaren tekrar etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte ekipler çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kent genelinde Valilik koordinesinde kar ile kapsamında yürütülen çalışmalarda ekipler kar yağışının etkili olduğu merkez Artuklu […]

Mardin’de kar ile mücadele seferberliği
Mardin’de kar ile mücadele seferberliği
Selman Güneş
  • Yayınlanma24 Ocak 2022 13:31

Mardin Valiliği koordinesinde kar yağışı ile birlikte kent genelinde olumsuz bir durum yaşanmaması için tuzlama ve kar küreme çalışmaları ara verilmeden sürüyor.

Mardin’de gece saatlerinden itibaren tekrar etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte ekipler çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Kent genelinde Valilik koordinesinde kar ile kapsamında yürütülen çalışmalarda ekipler kar yağışının etkili olduğu merkez Artuklu ilçesi başta olmak üzere ilçelerde ve kırsal mahallelerde bir yandan yolları açıyor bir yandan da tuzluma çalışması gerçekleştiriyor.

Kaymakamlıklar, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, UMKE ve AFAD’dan bin 618 personel ve 439 araç kentin dört bir yanında ulaşımın sağlıklı bir şekilde işleyişinin sağlanması ve vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına 7/24 saat esasına göre devam ediyor.

Meteoroloji’den yapılan uyarı ile birlikte akşam saatlerinde 10 ilçenin farklı ana arterlerine konuşlandırılan ekiplerin başarılı çalışmaları sonucu saat 10:00 itibariyle tamamen açılan ana yollarda ulaşım kesintisiz sağlanıyor.

Vali Mahmut Demirtaş, şehrin en işlek noktaları konumdaki Artuklu Üniversitesi Kavşağı ve Hop geçidinde yolların son durumunu yerinde inceledi.

İncelemeleri esnasında toplu taşıma şoförleriyle karşılaşan Vali Demirtaş, şoförleri kış tedbirleri konusunda uyararak, kazasız belasız yolculuklar diledi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşlardan zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını isteyen Vali Demirtaş, “Kar yağışı nedeniyle, kış lastiği veya kar zinciri olmadan, zorunlu olmadıkça lütfen trafiğe çıkmayalım. Bu karlı günlerde; can dostlarımızı unutmayalım. Bir kap yemek bir kap su ile emanetlerimize sahip çıkalım.” dedi.