Mardin’de fırınlara yönelik demetimler devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Tarım İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez Artuklu ilçesinde fırınlara yönelik hijyen, gramaj ve ruhsat denetimlerinde bulunuyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım Müdürlüğü, vatandaşların en çok alış veriş yaptıkları ticarethanelerin başında gelen fırınların, halk sağlığına önem veren ortamların oluşturulması için denetimlerde bulunuyor. Bu kapsamda Zabıta Daire Başkanlığı ve İl […]

Mardin’de fırınlara yönelik demetimler devam ediyor
Mardin’de fırınlara yönelik demetimler devam ediyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Haziran 2021 11:50

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Tarım İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez Artuklu ilçesinde fırınlara yönelik hijyen, gramaj ve ruhsat denetimlerinde bulunuyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım Müdürlüğü, vatandaşların en çok alış veriş yaptıkları ticarethanelerin başında gelen fırınların, halk sağlığına önem veren ortamların oluşturulması için denetimlerde bulunuyor. Bu kapsamda Zabıta Daire Başkanlığı ve İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, merkez Artuklu ilçesinde fırınlara yönelik gramaj, hijyen, ruhsat ve fırınlarda olması gerek asgari şartları taşıyıp taşımadıkları konusunda denetimlerde bulunuyor.  

Ekipler, fırınlarda karşılaşılan eksiklikler ile ilgili olarak gerekli uyarıları yaptıktan sonra  giderilmesi zaman alacak konularla ilgili ise iş yeri yetkililerine süreli tebligat veriyor. 
Denetimler ve tebliğ neticesinde olumsuzluk görülen yerlerde bahse konu eksikliklerin giderilmediği görülen fırınlarda ise idari para cezasıyla birlikte mevzuatta öngörülen diğer yaptırımların da uygulanacağı belirterek uyarılarda bulunuyor.  

Denetimlerin Mardin genelinde yapılacağı belirtildi.