Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı

Mardin Valiliği, kent genelinde devam eden eylem ve etkinliklerle ilgili yasağı, 30 gün daha uzattı. Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla tüm eylem ve etkinliklerin 30 gün boyunca yasaklandığı kaydedildi. Açıklamanın devamında, “2911 Sayılı Toplantı […]

Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı
Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı 30 gün daha uzatıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Nisan 2021 18:31

Mardin Valiliği, kent genelinde devam eden eylem ve etkinliklerle ilgili yasağı, 30 gün daha uzattı.

Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla tüm eylem ve etkinliklerin 30 gün boyunca yasaklandığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 17. ve 19. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C maddeleri, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri ile İl Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan kararlar kapsamında, Valilik ve Kaymakamlık Makamının uygun göreceği etkinlikler, basın açıklamaları, kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kuramların gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar ile ticari reklamlar hariç olmak üzere, toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster asmak ve açmak, meşale yakma ve taşıma vb. tüm eylem ve etkinliklerin 19/04/2021 günü saat 10:00 ile 18.05.2021 günü saat 09.59‘a kadar 30 (otuz) gün süreyle yasaklanmıştır.” denildi.