Mardin’de “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliği yapıldı

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğince “Dünya Kahvaltı Günü” münasebetiyle etkinlik düzenlendi. Geçtiğimiz yıllarda ilan edilerek haziran ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklere sahne olan “Dünya Kahvaltı Günü”, bu yıl salgın nedeniyle sınırlı sayıda kişinin katılımıyla çeşitli etkinlerle kutlandı.  Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneği Başkanı Hikmet Ölçer, gün vesilesi ile düzenlediği etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, […]

Mardin’de “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliği yapıldı
Mardin’de “Dünya Kahvaltı Günü” etkinliği yapıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Haziran 2021 13:11

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneğince “Dünya Kahvaltı Günü” münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

Geçtiğimiz yıllarda ilan edilerek haziran ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklere sahne olan “Dünya Kahvaltı Günü”, bu yıl salgın nedeniyle sınırlı sayıda kişinin katılımıyla çeşitli etkinlerle kutlandı. 

Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneği Başkanı Hikmet Ölçer, gün vesilesi ile düzenlediği etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, günün en önemli öğünü olan kahvaltının bölge illerinde bir kültür halini aldığını söyledi.

Ölçer, “Herkesin geleneksel bir kahvaltı kültürü var. Dünyanın farklı ülkeleri elbette kendi kahvaltı kültürleri ile geleneksel süreçlerini yönetiyorlar ama bütün dünya insanları şunu kabul ediyor ki günün en önemli öğünü kompleks olarak kahvaltıdır. Bu vesile ile ‘Dünya Kahvaltı Günü’nü kutluyorum. Salgın nedeniyle bu yıl sınırlı sayıda davetlinin katılımı ile yaptık, ama inşallah salgının sona ermesiyle geniş katılımla etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz.” dedi.