Mardin’de çocuk nüroloji uzmanı göreve başladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji kadrosuna atanan Doç. Dr. Nezir Özgün ilimizdeki görevine başladı. Yıllardır diğer Güneydoğu Anadolu illerinde olduğu gibi Mardin’de de Çocuk Nöroloji uzmanına muayene olmak çok büyük sorundu. Çocuk Nöroloji uzmanına ihtiyaç duyan çocuk hastalar yüzlerce kilometre ötedeki şehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Gittikleri şehirde de muayene sırası bulmak için günlerce […]

Mardin’de çocuk nüroloji uzmanı göreve başladı
Mardin’de çocuk nüroloji uzmanı göreve başladı
Selman Güneş
  • 2 Nisan 2022 11:30
  • 2 Nisan 2022 11:31

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji kadrosuna atanan Doç. Dr. Nezir Özgün ilimizdeki görevine başladı.

Yıllardır diğer Güneydoğu Anadolu illerinde olduğu gibi Mardin’de de Çocuk Nöroloji uzmanına muayene olmak çok büyük sorundu. Çocuk Nöroloji uzmanına ihtiyaç duyan çocuk hastalar yüzlerce kilometre ötedeki şehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Gittikleri şehirde de muayene sırası bulmak için günlerce beklemek zorunda kalıyorlardı.  Yaklaşık 5 ay önce mecburi hizmet kurası ile Mardin’e bir Çocuk Nöroloji uzmanının atanmasından sonra, kurulmakta olan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji kadrosuna atanan Doç. Dr. Nezir Özgün ilimizdeki görevine başladı.  Tıp Fakültesinin kendi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapım ve kurulma aşamasında olduğu için,  Doç. Dr. Nezir Özgün Tıp Fakültesinin afiliasyon anlaşması yaptığı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Nöroloji hastalarına bakacaktır. Edinilen bilgiye göre, Dr. Nezir Özgün Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri hastanede hasta bakarken, diğer günlerde öğrenci dersleri ve diğer akademik işlerini yürütecektir.