Mardin’de Bakan Varank’tan Süryani çöreğine tam not

Mardin’e gelen  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Mardin’in tarihi çarşılarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Tarihi çarşıda Süryani çöreği yiyen Bakan Varank çöreğe tam not verdi. Çeşitli temaslarda bulunmak için Mardin’i ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayicilerle bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Ardından Mahmut Feyzi Yedikardeş Camii’nde Cuma Namazı kıldı.  […]

Mardin’de Bakan Varank’tan Süryani çöreğine tam not
Mardin’de Bakan Varank’tan Süryani çöreğine tam not
Selman Güneş
  • Yayınlanma3 Eylül 2021 16:29
  • Güncelleme3 Eylül 2021 16:37

Mardin’e gelen  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Mardin’in tarihi çarşılarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Tarihi çarşıda Süryani çöreği yiyen Bakan Varank çöreğe tam not verdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Mardin’i ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayicilerle bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Ardından Mahmut Feyzi Yedikardeş Camii’nde Cuma Namazı kıldı.  Mardin 1. Caddeye geçen Bakan Varank,  Mardin tarihi çarşıları ve esnafı ziyaret etti.

Hasan Ayyar Çarşısı, Revaklı Çarşısı, Tellallar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı’nı gezen Varank, esnafla sohbet etti. Süryani çöreği yiyen Bakan Varank Süryanilerin işi bildiğini söyledi. Ardından Mardin merkezden ayrılan Varank, Dara Antik Kenti Örenyeri Çevre Düzenlemesi ve Restorasyonu Açılış Töreni’ne katılmak için Dara’ya geçti.