Mardin’de 340 derslikli yeni eğitim yuvaları hizmete giriyor

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında, İlimiz genelinde yürütülen eğitim yatırımları değerlendirildi. Valilik Dara Toplantı Salonunda Vali Demirtaş’ın başkanlığında yapılan toplantında, İl genelinde eğitim yatırımları kapsamında kabul aşamasına gelen ve inşaat çalışmaları devam eden okullardaki çalışmalar ele alındı.Vali Mahmut Demirtaş, yapımı devam eden okulların bir an önce bitirilip eğitime kazandırılması için yoğun bir çalışma programın uygulandığını […]

Mardin’de 340 derslikli yeni eğitim yuvaları hizmete giriyor
Mardin’de 340 derslikli yeni eğitim yuvaları hizmete giriyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma29 Eylül 2021 11:55

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında, İlimiz genelinde yürütülen eğitim yatırımları değerlendirildi.

Valilik Dara Toplantı Salonunda Vali Demirtaş’ın başkanlığında yapılan toplantında, İl genelinde eğitim yatırımları kapsamında kabul aşamasına gelen ve inşaat çalışmaları devam eden okullardaki çalışmalar ele alındı.
Vali Mahmut Demirtaş, yapımı devam eden okulların bir an önce bitirilip eğitime kazandırılması için yoğun bir çalışma programın uygulandığını söyledi.
Mardin genelinde farklı kademelerde 340 derslikli 19 yeni okulun kısa süre içerisinde hizmete sunulacağının müjdesini veren Vali Demirtaş, “Çocuklarımızın en iyi ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak için yeni eğitim yuvaların şehrimize kazandıracağız. 19 Okulumuzda kalan birkaç eksikliğin giderilmesiyle birlikte açılışlarını gerçekleştireceğiz. 340 derslikli 19 okulun faaliyete girmesiyle sınıflarda yaşanan yoğunluk azalarak eğitim kalitemiz daha da artacaktır. 3 okulumuzda bu hafta içerisinde bir aksilik olmazsa öğrencilerimiz eğitimlerine başlayacak. Eğitim yatırımları kapsamında 48 okul inşa edilecek. 2021 yılı içerisinde 48 okulumuzdan 43’ünü tamamlayarak ilimize kazandırmayı hedefliyoruz. Okulların şimdiden öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Toplantıya, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Şube Müdürü Tekin Oruç ve diğer ilgililer katıldı.