Mardin’de 30 gün boyunca her türlü eylem yasaklandı

Mardin Valiliği Mardin genelinde 30 gün boyunca her türlü eylem ve etkinliğin yasaklandığını belirtti. Yasağa uymayanlar hakkında da işlem başlatılacağı vurgulandı. Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: “Dünya Sağlık Örgütü tarafından “ Pandemi ” olarak ilan edilen Covid-19 salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı […]

Mardin’de 30 gün boyunca her türlü eylem yasaklandı
Mardin’de 30 gün boyunca her türlü eylem yasaklandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Kasım 2020 11:59

Mardin Valiliği Mardin genelinde 30 gün boyunca her türlü eylem ve etkinliğin yasaklandığını belirtti. Yasağa uymayanlar hakkında da işlem başlatılacağı vurgulandı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından “ Pandemi ” olarak ilan edilen Covid-19 salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’ nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçirilmiştir. 

Mardin İli sınırları içerisinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair Uluslararası Sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar kapsamında, İlimizde genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla;

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkraları ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında, ilimiz sınırları içerisinde her türlü kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun, temsil, gösteri ve benzeri tüm eylem ve etkinlikler 23.11.2020 tarihi saat: 00.01 ile 22.12.2020 tarihi saat: 24.00’a kadar 30 ( Otuz ) gün süre ile YASAKLANMASI, karara uymayanlar hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ile diğer ilgili kanun hükümleri kapsamında gerekli işlemler yapılacaktır.”