Reklam
Reklam
Reklam

Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektrikler kesilecek

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektriklerin kesileceğini duyurdu.

Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektrikler kesilecek
Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektrikler kesilecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Mart 2023 22:42

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektriklerin kesileceğini duyurdu.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada Mardin’de 3 ilçe 57 mahallede elektriklerin kesileceğini duyurdu. DEDAŞ’tan yapılan açıklamada Artuklu, Kızıltepe ve Derik ilçelerinde 57 mahallede kesintiler olacağı belirtildi.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı Fİ I Kırkkuyu fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 29.03.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Alakuş, Bozhöyük, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Küplüce ve Tıraşlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kızıltepe-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F 11 Gökçe fideri üzerinde bulunan trafolarda 1. ve 2. Seviye bakım ekipleri tarafından yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 30.03.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Ekinlik, Elbeyli, Eskin, Eymirli, Turgut Özal, Yoldere, Çamlıca, Çetinler Mahalleleri; Artuklu İlçesinden Gökçe Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-l Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F20 Derik fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle söz konusu fiderde 30.03.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Akçay, Alagöz, Aydınlar, Aşağımezra, Bahçelievler, Ballı, Bayırköy, Bayraklı, Bozbayır, Bozok, Böğrek, Demirli, Derinsu, Dumanlı, Dumluca, Düztaş, Dikmen, Hisaraltı, Ilıca, Issız, Kayacık, Konuk, Koçyiğit, Kuruçay, Kuşçu, Pınarcık, Pirinçli, Subaşı, Söğütözü, Zeytinpınar, Çağıl, Çukursu, Üçtepe ve Şahverdi Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-l Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F19 Konak fideri ana hattında özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 31.03.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Başaran, Beşbudak, Konak, Kutluca, Yazıcık Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.