Mardin’de 2024 yılı biçerdöver hasat ücretleri belli oldu

Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği yaptığı toplantıda 2024 yılı için hasat tavsiye fiyatlarını belirledi.

Mardin’de 2024 yılı biçerdöver hasat ücretleri belli oldu
Mardin’de 2024 yılı biçerdöver hasat ücretleri belli oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Mayıs 2024 17:40

2024 yılı biçerdöver biçim fiyatları belirlendi. Açıklanan tavsiye fiyat listesine gör 2023 yılına göre biçerdöver biçim fiyatları yüzde 100’ün üzerinde fiyat artışı oldu.
Mardin ovasında yeni ürün hububat ve baklagiller hasadı öncesi Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği yaptığı toplantıda 2024 yılı için hasat tavsiye fiyatlarını belirledi. Dernek Başkanı Abdürrahim Eroğlu başkanlığında dernek binasında gerçekleştirilen toplantıda 2024 mevsimi hasad tavsiye fiyatları belirlendi.
Buna göre; Buğday ve Arpada kuru tarım alanlarda dekar başına: 200 TL. Buğday ve Arpada sulu tarım alanlarda dekar başına: 250 TL. Mercimek ve nohut alanlarda dekar başına: 260 TL

Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği yaptığı toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında alınan kararlar ile ilgili şu ifadelere yer verildi; İlimiz genelinde 2024 yılı hububat ve baklagiller hasadı başlamasından dolayı Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği olarak hasat tavsiye fiyatları belirlemek üzere dernek üyelerimiz ve paydaşlarımızla beraber dernek binasında Biçerdöverciler Dernek Başkanı Abdurrahim Eroğlu başkanlığında toplantı gerçekleştirdik. 2023 yılı ile 2024 yılı arasında bakım, parça, Yakıt ve operatör giderlerindeki artışları göz önünde bulundurularak düz biçim ve patozlu biçim maliyetleri hesaplandı. Bu maliyetler hesaplanırken Biçerdöver sahipleri ve Değerli çiftçilerimizi mağdur etmeyecek şekilde 2024 yılı Hububat ve Baklagiller Hasat tavsiye fiyatımızı belirlenmiştir. Paydaşlarımıza ve değerli çiftçilerimize bol kazançlar temennisini diliyorum.”