Mardin’de 1 Mayıs çağrısı

Mardin 1 Mayıs Tertip Komitesi, yaptığı Artuklu’da 1 Mayıs kutlamasına çağrıda bulundu. Mardin’de gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamasının 15 Temuz Demekrasi ve Şehitler Parkında gerçekleştirilmesine izin çıktı. 1 Mayıs kutlaması dolayısıyla KESK, DİSK, TMMOB ve TTB Mardin Şubelerinden oluşan Tertip Komitesi açıklama yaptı. KESK’e bağlı sendikaların Mardin şubelerinin bulunduğu bina önünde yapıldı. Açıklamayı Eğitim Sen Şube […]

Mardin’de 1 Mayıs çağrısı
Mardin’de 1 Mayıs çağrısı
Selman Güneş
  • 30 Nisan 2022 08:38

Mardin 1 Mayıs Tertip Komitesi, yaptığı Artuklu’da 1 Mayıs kutlamasına çağrıda bulundu.

Mardin’de gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamasının 15 Temuz Demekrasi ve Şehitler Parkında gerçekleştirilmesine izin çıktı. 1 Mayıs kutlaması dolayısıyla KESK, DİSK, TMMOB ve TTB Mardin Şubelerinden oluşan Tertip Komitesi açıklama yaptı. KESK’e bağlı sendikaların Mardin şubelerinin bulunduğu bina önünde yapıldı. Açıklamayı Eğitim Sen Şube Eşbaşkanı Mustafa Bozan yaptı.

Özgür yarınlara ulaşmak için 1 Mayıs meydanlarının doldurulması gerektiğini belirten Bozan, demokratik hak ve özgürlüklerin olmadığı, yoksulluğun arttığı bir dönemde 1 Mayıs kutlamasının coşkulu bir şekilde olması gerektiğini belirtti. Tüm yurttaşları 1 Mayıs alanına beklediklerini belirten Bozan, 1 Mayıs’ta halklarla birlikte mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu.