Mardin Valisi Demirtaş’ın ilçe ziyaretleri sürüyor

  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş; Kızıltepe, Yeşilli ve Nusaybin ilçelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundu. İlçelerde yapılması planlanan ve devam eden yatırımları yerinde incelemek sorunların yerinde tespiti ile sorunların çözümüne yönelik ilçe ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, ilk olarak Kızıltepe ilçesini ziyaret etti. Kızıltepe ilçesinde yapılması planlanan Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazarı projeleri için alan […]

Mardin Valisi Demirtaş’ın ilçe ziyaretleri sürüyor
Mardin Valisi Demirtaş’ın ilçe ziyaretleri sürüyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Mart 2021 10:57
  • Güncelleme4 Şubat 2023 14:08

 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş; Kızıltepe, Yeşilli ve Nusaybin ilçelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundu.

İlçelerde yapılması planlanan ve devam eden yatırımları yerinde incelemek sorunların yerinde tespiti ile sorunların çözümüne yönelik ilçe ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, ilk olarak Kızıltepe ilçesini ziyaret etti.

Kızıltepe ilçesinde yapılması planlanan Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazarı projeleri için alan incelemesinde bulunan Vali Demirtaş, daha sonra Mardin Orman Fidanlık Şefliği içerisinde yapımına başlanan meyve serasını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Kızıltepe ilçesindeki temaslarını tamamlayan Vali Demirtaş, ardından Yeşilli ilçesini ziyaret etti.

Yeşilli Kaymakamı Emre Öztürk ve Belediye Başkanı Hayrettin Demir tarafından karşılanan Vali Demirtaş, turizme kazandırılması amacıyla projelendirme çalışmalarının sürdüğü Yeşilvadi Deresi, Şirinevler Mahallesi’nde tamamlanan Namık Kemal İlköğretim okulu ile Atık Su Arıtma tesisinde incelemeler gerçekleştirdikten sonra ilçede devam eden Kentsel Dönüş Projesi kapsamındaki çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

Ardından programına Nusaybin ilçesiyle devam eden Vali Demirtaş, İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Emre Yalçın’dan ilçenin genel durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler almasının ardından Nusaybin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Boru Üretim Fabrikasında incelemeler yaptı.

Kapalı Semt Pazarı’nın yapılacağı alanda yerinde incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, esnafları rahatlatacak Kapalı Semt Pazarı’nın bir an önce ilçeye kazandırılması için çalışmaların hızlandırması talimatında bulundu.

Yapılması planlanan projelere yönelik Nusaybin ilçesinde incelemelerine devam eden Vali Demirtaş, tüm ilçelerde bir hizmet seferberliğinin başlatılacağını söyledi.

Merkezden kırsala kentin her noktasında yoğun bir çalışma içerisine girileceğini belirten Vali Demirtaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin her noktasında yer alan vatandaşlarımızın gönüllerine dokunacak vatandaş odaklı hizmetler gerçekleştireceğiz. Sorumluluk alanımızdaki tüm alanlara değer katacak projeleri hayata gerçekleştireceğiz. Proje ve yatırımlarımız katlanarak devam edecektir.” dedi.

İncelemelerde Vali Demirtaş’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut eşlik etti.