Mardin Valiliği’nden “Şanlı bayrağımıza saygısızlık” haberine ilişkin açıklama

Mardin Valiliği Sözcü gazetesinde “Şanlı bayrağımıza saygısızlık” başlığıyla çıkan habere ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Sökme işlemlerini DEDAŞ tarafında yapıldığı belirtilen açıklamada “Bahse konu görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.” denildi. Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı basın yayın organlarında yer alan “Bir yüzünde Valiliğimiz logosu diğer yüzünde ise Türk Bayrağımızın bulunduğu […]

Mardin Valiliği’nden “Şanlı bayrağımıza saygısızlık” haberine ilişkin açıklama
Mardin Valiliği’nden “Şanlı bayrağımıza saygısızlık” haberine ilişkin açıklama
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Şubat 2021 11:32
  • Güncelleme27 Şubat 2021 11:37

Mardin Valiliği Sözcü gazetesinde “Şanlı bayrağımıza saygısızlık” başlığıyla çıkan habere ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Sökme işlemlerini DEDAŞ tarafında yapıldığı belirtilen açıklamada “Bahse konu görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı basın yayın organlarında yer alan “Bir yüzünde Valiliğimiz logosu diğer yüzünde ise Türk Bayrağımızın bulunduğu metal panoların, Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir alanda üst üste kenara bırakıldığına’’ dair çıkan haberler ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ) altyapı çalışmaları ve elektrik direklerinin değiştirilmesinden dolayı Türkmen caddesi orta refüj alanında, bir yüzünde Valiliğimiz diğer yüzünde ise Türk Bayrağımızın bulunduğu metal panoların tekrar yerine konulmak üzere DEDAŞ tarafından sökülerek Büyükşehir Belediyemize ait depoya nakli sürecinde bahse konu görüntülerin oluştuğuna dair, panoların düzensiz bir şekilde üst üste yığılarak bahse konu görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.”