Mardin Tıp Fakültesi için kazı başladı 

Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde 22 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Temel Tıp Bilimleri Binası için ilk kazı başladı. Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi tarafından kurulma kararı verilmiş ve  1 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak Mardin Tıp Fakültesinin kuruluş kararı resmi olarak onaylanmıştı.Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinin kurulması için o dönem sürdürülen yoğun çalışmalar […]

Mardin Tıp Fakültesi için kazı başladı 
Mardin Tıp Fakültesi için kazı başladı 
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Eylül 2022 17:27

Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde 22 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Temel Tıp Bilimleri Binası için ilk kazı başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi tarafından kurulma kararı verilmiş ve  1 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak Mardin Tıp Fakültesinin kuruluş kararı resmi olarak onaylanmıştı.
Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinin kurulması için o dönem sürdürülen yoğun çalışmalar sonunda verilen bu karar Mardin’de büyük bir sevince neden olmuştu.


Bugün itibariyle Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi yapımında yeni bir süreç başladı. Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi binasının yapılacağı alanda ilk kazı yapıldı. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve ilgili yetkililer tarafından yapılan alan incelemelerinin ardından Hayırsever Nezir Sürücü’nün de katılımıyla kazı makineleri girerek ilk kazı çalışması yapıldı.

Rektör Özcoşar: Mardin Tıp Fakültesinde yeni bir döneme girildi 


Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Temel Tıp Bilimleri Binası temeli için başlayan ilk kazıyla Mardin’imizin heyecanla beklediği Tıp Fakültesinde yeni bir döneme girildiğini belirtti.
Tıp Fakültesinin Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsüne çok yakışacağını ifade eden Özcoşar, Tıp Fakültesinin sağlık alanında şehrimize ve bölgemize önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.
22 bin metrekare toplam inşaat alanı, 3600 metrekare oturum alanı ve 58 bin metrakare peyzaj alanıyla devasa bir kompleks olacak olan Tıp Fakültesinin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Hayırsever İş İnsanı Nezir Sürücü’ye Teşekkür


Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,, Tıp Fakültesinin yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Nezir Sürücü’ye Artuklu Üniversitesi ve Mardin adına çok teşekkür etti.