Mardin Fosfatspor 1-0 Tekirdağspor

Mardin Fosfatspor ligin 7’inci haftasında konuk ettiği Tekirdağspor’u Melih Kılıç’ın 43’üncü dakikada attığı tek golle yenerek iki hafta sonra galibiyet aldı. Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda oynanan karşılaşmada Mardin Fosfatspor rakibi Tekirdağspor’u 1-0 mağlup etti. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın da protokol tribününden takip ettiği maçın 43. dakikasında Yasin Reis’in ara pasında rakip kaleci ile karşı […]

Mardin Fosfatspor 1-0 Tekirdağspor
Mardin Fosfatspor 1-0 Tekirdağspor
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 15:38

Mardin Fosfatspor ligin 7’inci haftasında konuk ettiği Tekirdağspor’u Melih Kılıç’ın 43’üncü dakikada attığı tek golle yenerek iki hafta sonra galibiyet aldı.

Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda oynanan karşılaşmada Mardin Fosfatspor rakibi Tekirdağspor’u 1-0 mağlup etti.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın da protokol tribününden takip ettiği maçın 43. dakikasında Yasin Reis’in ara pasında rakip kaleci ile karşı karşıya kalan Melih Kılıç Fosfatspor’u 1-0 öne geçirdi.

Hocası Cevdet Uzunköprü’den yoksun maça çıkan Fosfatspor, Ebubekir Elihoş, Alper Hamdi Bayraktar, Doğancan Kılıç, Beytullah Çamurlu, Yasin Tosun, Yasin Reis, Melih Kılıç, Ali Kemal Özkan, Serkan Özen, Özgür Kazar ve Vedat Altaş 11’i ile maça başladı.

Tekirdağspor ise maça Cihan Bal, Enes Şimşek, Şamil Ünal, Fatih Çakır, Uğur Erdoğan, Gökhan Artun, Samet Göker, Hüseyin Süre, Bülent Kancıpğlu, Emrah Şenol ve Yusuf Turhan 11’i ile maça başladı.

Maçın ilk yarısında en net pozisyonda Yasin Reis’in ara pasında rakip kaleci ile karşı karşıya kalan Melih Kılıç Fosfatspor’u 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skor ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısında Tekirdağspor’un cılız taklarına karşı kazandığı fırsatları değerlendiremeyen Mardin Fosfatspor maçta altın değerinde 3 puan kazanmasını bildi.

Bu skor ile Mardin Fosfatspor 10 puan ile 7. sıraya yükselirken, Tekirdağspor ise 8 puan ile 10. sırada kendisine yer bulabildi.

Mardin Fosfatspor 12 Ekim’de Karaman Belediye’ye konuk olcak.