Mardin Fosfat Spor Başkanı Üner: Hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayız

Mardin Fosfat Spor Kulübü Başkanı Abdulkerim Üner,  3-0’lık Fethiyespor  yenilgisi sonrası hakemlere yüklendi. Üner, Mardinspor’a karşı ayrımcılık  yapıldığını söyledi. Üner, hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayacaklarını belirtti. TFF 3. LİG 2. Gurup 10 haftasında Mardin Fosfat Spor Fethiyespor karşı karşıya geldi. Mardin 21 Kasım Şehir Stadında oynanan maçta Mardin Fosfat Spor,  Fethiyespor’a 3-0 mağlup oldu. […]

Mardin Fosfat Spor Başkanı Üner: Hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayız
Mardin Fosfat Spor Başkanı Üner: Hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayız
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Kasım 2020 08:58

Mardin Fosfat Spor Kulübü Başkanı Abdulkerim Üner,  3-0’lık Fethiyespor  yenilgisi sonrası hakemlere yüklendi. Üner, Mardinspor’a karşı ayrımcılık  yapıldığını söyledi. Üner, hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayacaklarını belirtti.

TFF 3. LİG 2. Gurup 10 haftasında Mardin Fosfat Spor Fethiyespor karşı karşıya geldi. Mardin 21 Kasım Şehir Stadında oynanan maçta Mardin Fosfat Spor,  Fethiyespor’a 3-0 mağlup oldu.

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Mardin Fosfat Spor Kulübü Başkanı Abdulkerim Üner,  hakemlerin taraf tuttuğunu söyledi.  Üner, “Sizde maçı seyrettiniz biz de seyrettik. Hakemlerin bu örtülü tutumu, yani Mardinspor’a farklı bir uygulama yapıyorlar. Bariz iki penaltımız var, iki kırmızı kart var. İçerden çıkarılan iki tane gol pozisyonumuz var, daha doğrusu golümüz var. Ama hakemler böyle yaptığı sürece maç kazanamayız.  Kazanma şansımız da yok. Çok aşırı şekilde bir ayrımcılık yapılıyor, taraf tutuluyor. Mardin 1 milyon nüfuslu bir il ve mağdur ediliyor. Emeklerimiz mağdur ediliyor, futbolculara yazık oluyor.”

Mardin Fosfat Spor yöneticisi Cahit Çağlı da 8 futbolcularının testinin pozitif çıktığını hatırlatarak hakemin maçı katlettiğini söyledi.

Fethiyespor yöneticisi Nurkaya Gündoğdu ise Mardin Fosfat Spor galibiyetiyle ligde lider olduklarını kaydederek  güzel bir oyun ortaya çıkardıklarını ve futbolcularını tebrik ettiğini söyledi.