“Mardin eğitim, sağlık, altyapı konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride”

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan,”Mardin eğitim konusunda, sağlık konusunda, altyapı konusunda, demokrasi konusunda, insan hakları konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride.” dedi. Mesut Aydoğan partisinin Kızıltepe ilçe kongresinde konuştu. Aydoğan, Mardin’in hizmet konusunda komşu illerin de gerisinde olduğunu vurguladı. Aydoğan, “Mardin 81 ilin içerisindeki en kötü illerden biri.  Mardin eğitim konusunda, sağlık […]

“Mardin eğitim, sağlık, altyapı konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride”
“Mardin eğitim, sağlık, altyapı konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride”
Selman Güneş
  • 20 Aralık 2022 10:43

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan,”Mardin eğitim konusunda, sağlık konusunda, altyapı konusunda, demokrasi konusunda, insan hakları konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride.” dedi.

Mesut Aydoğan partisinin Kızıltepe ilçe kongresinde konuştu. Aydoğan, Mardin’in hizmet konusunda komşu illerin de gerisinde olduğunu vurguladı. Aydoğan, “Mardin 81 ilin içerisindeki en kötü illerden biri.  Mardin eğitim konusunda, sağlık konusunda, altyapı konusunda, demokrasi konusunda, insan hakları konusunda diğer bütün illerin sıralamasında en geride. Dönüp kendimize bakmamız gerektiğini buradan anlıyoruz. Daha çok yakın bir tarihte Batman’a gittim Batman’ın da büyük sorunları var ama gelişmişlik konusunda altyapı üst yapı itibari ile Mardin’den çok daha iyi bir hale gelmiş. Şanlıurfa’da öyle. Komşu illerimizin ilçelerimizin en gerisinde yer alıyor. Olmamızın bize bir mesajı bir anlamı var biz diyoruz ki her ne kadar Türkiye’nin gidişatı kötüyse Mardin’in yerel siyaset ve dinamiklerin yeterince örgütlenemediği, memleketin sorunlarıyla ilgilenen kurumların bir araya gelmediğini gördük. Tam da bu açığı kapatmak Mardin’in hem Türkiye genelinde hem de iller sıralamasında hak etiği yere getirmek için teşkilatlarımızı bu bilince sahip insanlardan ve yol arkadaşlarından kurduk. Biz buna inanıyoruz kendi mücadelemizi kendi memleketimizin hem genel hem yerel mücadelesini vermediğimiz sürece bu sorunların bir başkası tarafından çözülmesinin mümkün olmadığının gayet farkındayız.” dedi.