Mardin DEVA Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa açıklaması

Deva Partisi Mardin İl Başkanlığı, yapılan istifalara ilişkin bir yazılı açıklamaya yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı haber sitelerinde ve şahsi sosyal medya hesaplarında Deva Partisi Mardin il teşkilatında ve ilçe başkanlarından istifalar olacağı yönünde haber yapılması üzerine İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Deva partisi Mardin il teşkilatı 8 ilçesinde teşkilatlanmış ve […]

Mardin DEVA Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa açıklaması
Mardin DEVA Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa açıklaması
Selman Güneş
  • 27 Ağustos 2022 21:50

Deva Partisi Mardin İl Başkanlığı, yapılan istifalara ilişkin bir yazılı açıklamaya yaptı.

Yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı haber sitelerinde ve şahsi sosyal medya hesaplarında Deva Partisi Mardin il teşkilatında ve ilçe başkanlarından istifalar olacağı yönünde haber yapılması üzerine İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Deva partisi Mardin il teşkilatı 8 ilçesinde teşkilatlanmış ve çok yoğun tempoda çalışan halkımızın umudu olma yolunda fedakarca çalışan kadrolardan oluşmaktadır.
Bu yapının Sn Ali Babacan’ın temelini attığı ve Deva Partisinde hayat bulduğu ilkeler bazlı siyaset yeni bir siyasi kültür ve anlayışı inşa etmektedir.

Bu anlayışın hakim kılınması, parti tüzüğümüz ve programımızın eksiksiz tatbiki ile mümkündür.

Parti tüzük ve programına uygun davranmayan bazı il yönetim kurulu üyelerimizle yolumuz
23.07.2022 tarihinde genel merkezimizin oluru İle ayırmış bulunmaktayız.

Bir süredir bazı ilçelerimizde yeniden yapılanma ve güçlendirme çakışmaları başlatılmıştır.
Bu yenilenme çalışmaları bir nevi seçim hazırlığıdır ve seçimlere çok daha güçlü girmek için yapılan hazırlıklardır.

Bu kapsamda Genel merkezimizin bazı ilçe başkanlıklarımızı güçlendirme yönündeki girişimleri ve kararları olduğu doğrudur ve bu çalışmalardan il ve ilçe başkanlarımızında haberi vardır.

Yine paylaşılan metinde istifa ettiği öne sürülen Cemalettin yıldız ve Serkan Budak bu paylaşımlardan habersizlerde ve partimizde görevlerinin başımdadırlar. Halime Demir ise 1 yılı aşkındır partimizle hiç bir alakası olmayan daha öncede sosyal medya üzerinden istifa eden bir şahıstır.

Özetle daha önce partimizde yolları ayrılmış (bazı) eski yol arkadaşlarımızın bugün istifa algısı yaratmaya çalışması ve bunu kopyala yapıştır mesajlarla paylaşmaları deva partisine bir itibar suikastıdır. Deva partisi Türkiye’de ve Mardin’de sosyal medya hesapları İle kurulmadı bununla da yıkılmayacaktır.”