Mardin Çevre Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği kuruldu

Mardin Çevre, Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği kuruluşunu ilan etti. Mardin Çevre, Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği (ÇEVDER) kuruluşunu ilan etti. Yönetim Kurulu; Aslan Başboğa, Emine Korhan, Murat Cura, Mehmet Fidan, Hüsnü Acay, Gülistan Başboğa ve İhsan Bulut’tan oluştu. Başkanlığını Aslan Başboğa’nın yaptığı derneğin Başkan Yardımcısı ise Emine Korhan’a verildi. Dernek Basın Mensupları ile yaptığı ilk buluşmada kuruluş […]

Mardin Çevre Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği kuruldu
Mardin Çevre Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği kuruldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Eylül 2022 08:25

Mardin Çevre, Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği kuruluşunu ilan etti.

Mardin Çevre, Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneği (ÇEVDER) kuruluşunu ilan etti. Yönetim Kurulu; Aslan Başboğa, Emine Korhan, Murat Cura, Mehmet Fidan, Hüsnü Acay, Gülistan Başboğa ve İhsan Bulut’tan oluştu.

Başkanlığını Aslan Başboğa’nın yaptığı derneğin Başkan Yardımcısı ise Emine Korhan’a verildi.

Dernek Basın Mensupları ile yaptığı ilk buluşmada kuruluş amacını şu şekilde açıkladı:

“Mardin’in tarihi dokusunu korumak ve geliştirmek için temiz bir çevre edinmek için şehrimizi turizmin çekim merkezi haline getirmek ve ilgi odağı olmasını sağlamak için Mardin Çevre, Tarihi Eserleri Koruma ve Geliştirme Derneğini kurmaya karar verdik.

Gerek çevre, gerek tarihi eserleri korumaya dönük önemli tespitlerde bulunduk. Bu çalışmalarımıza yoğunlaşmak için önemli kararlara imza atmış olduk.

Bu çalışmalarımızda öncelikle Mardin halkından, sivil toplum örgütlerinden, sendika ve odalardan turizm ile ilgili kurumlardan destek bekliyoruz.”