Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil hizmeti

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşların sağlıklarına kavuşması için hasta nakil hizmetine devam ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı sağlık ekipleri, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun sosyal belediyecilik anlayışıyla il, ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerdeki vatandaşların zor zamanlarında yanı başında. Bu kapsamda, kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyen, hastanede ameliyat olup […]

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil hizmeti
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil hizmeti
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Kasım 2020 19:32
  • Güncelleme9 Kasım 2020 19:33

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşların sağlıklarına kavuşması için hasta nakil hizmetine devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı sağlık ekipleri, yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun sosyal belediyecilik anlayışıyla il, ilçe merkezleri ile kırsal mahallelerdeki vatandaşların zor zamanlarında yanı başında.

Bu kapsamda, kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyen, hastanede ameliyat olup da ameliyat sonra hastanın, hastaneden alınıp il sınırları içerisindeki evine bırakılması, yatalak hastaların evden alınıp hastaneye götürülmesi hizmeti verilmekte. 0482 213 00 66 No’lu telefon üzerinden ilgili birime ulaşılmasıyla oluşturulan plan dahilinde hastalar alınmaktadır. Hasta Nakil Ambulansı, hafta içi mesai saatleri içerisinde ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir.

Sağlık Dairesi Başkanlığına bağlı Hasta Nakil Aracı, kentin en ücra noktasına kadar hizmet ağıyla şuana kadar içerisinde yaklaşık 500 hastaya hizmet verdi.

Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Uzm. Dr. Saffet Yavuz, “Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak, kentin en ücra noktasında bize ulaşılması halinde sıkıntıda olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmayarak, sağlık kuruluşuna ulaştırılması konusunda yardımcı oluyoruz. Sağlık hizmetimizi Kovid-19 tedbirlerine uygun şekilde yerine getiriyoruz. Birimimizin imkanlarını vatandaşlarımızın hizmetinde kullanıyoruz.” dedi.