Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri belli oldu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Genel Sekreteri’nin Raci Bilici olacağı öğrenildi. Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri belli oldu
Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri belli oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Nisan 2024 22:46

Mardin Büyükşehir Belediyesi 31 Mart tarihindeki yerel seçimlerde DEM Parti yönetimine geçtikten sonra belediyede yeni kadroların atamaları yapılmaya başladı. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde yeni genel sekreter belli oldu. Alınan bilgilere göre; Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde resmi olarak halen Genel Sekreter Fatih Eroğlu olsa da Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün ilerleyen günlerde Diyarbakır’da tanınan isimlerden biri olan Raci Bilici’nin atamasını yapması bekleniyor.

Raci Bilici’nin şu anda resmi olarak ataması yapılmasa da Genel Sekreter olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

RACİ BİLİCİ KİMDİR?

Batman’ın Kozluk İlçesi Taşlıdere Köyü’nde doğan Raci Bilici, ilkokulu Taşlıdere Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Batman’ın Sason İlçesinde okuyan Bilici’nin ailesi, 1990’lı yıllarda çatışma ortamından etkilenince Diyarbakır’a göç etti.

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik öğretmenliği bölümünde okudu. Öğrenim gördüğü yıllarda Eğitim Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı yaptı. Dicle Üniversitesinden mezun olan Bilici; 1994’te ailesinin yaşadığı Diyarbakır ilinde Matematik öğretmeni olarak görevine başladı.

Görevine başladıktan 3 yıl sonra siyasi nedenlerden dolayı görevinden ayrıldı. Bir süre özel sektörlerde çalışan Bilici, 2004’te Diyarbakır İHD (İnsan Hakları Derneği) Başkanlığı görevine başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Raci Bilici, şu an hukuk eğitimi görüyor.

1 Kasım Erken Seçimlerinde memleketi olan Batman’da HDP’den milletvekili adayı olan Bilici, Diyarbakır’da yaşamaktadır.