Mardin Barosu’ndan Van’a yardım eli

Van’ın Başkale, Muradiye, Çaldıran ve Özalp ilçeleri selin yaralarını sararken Mardin Barosu avukatları kendi aralarında topladıkları yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Van’ın Başkale ilçesinde sağanağın ardından oluşan sel nedeniyle 6 ev yıkıldı, 30 evde de hasar oluştu. Sel felaketi Başkale, Ayrıca, Muradiye, sel Çaldıran ve Özalp ilçelerinde bir çok insanı zor durumda bırakmıştı. Mardin Barosu […]

Mardin Barosu’ndan Van’a yardım eli
Mardin Barosu’ndan Van’a yardım eli
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Ağustos 2021 23:22

Van’ın Başkale, Muradiye, Çaldıran ve Özalp ilçeleri selin yaralarını sararken Mardin Barosu avukatları kendi aralarında topladıkları yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Van’ın Başkale ilçesinde sağanağın ardından oluşan sel nedeniyle 6 ev yıkıldı, 30 evde de hasar oluştu. Sel felaketi Başkale, Ayrıca, Muradiye, sel Çaldıran ve Özalp ilçelerinde bir çok insanı zor durumda bırakmıştı. Mardin Barosu avukatları selde evleri zarar gören vatandaşlara yardım elini uzattı.

Baronun sosyal medya hesabından  yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Van’ın Başkale, Muradiye, Çaldıran ve Özalp ilçelerinde meydana gelen sel felaketinden zarar gören vatandaşlara destek olmak için yapılan kampanyada meslektaşlarımızın katkılarıyla toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Van Barosu Başkanılğı’na teslim edildi. Bu kampanyaya büyük bir hassasiyet göstererek destek veren siz değerli meslektaşlarımıza yürekten teşekkür ederiz.”