Mardin Baro Başkanı Elik Konya’daki olaya ilişkin: “Korkunç bir katliam”

Mardin Baro Başkanı İsmail Elik, Konya Meram’da aynı aileden 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili “Korkunç bir katliam” olduğunu ifade etti. Kars’tan yıllar önce Konya’nın Meram ilçesine yerleşen Dedeoğullları’ndan 7 kişi evlerinde vahşice öldürüldü. Olayın Kürt-Türk çatışması olduğu ileri sürülürken Bakan Soylu, olayın yıllar öncesine dayanan bir husumet olduğunu ifade etti. Olaya tepki gösteren Mardin Baro Başkanı […]

Mardin Baro Başkanı Elik Konya’daki olaya ilişkin: “Korkunç bir katliam”
Mardin Baro Başkanı Elik Konya’daki olaya ilişkin: “Korkunç bir katliam”
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Temmuz 2021 09:54
  • Güncelleme31 Temmuz 2021 09:56

Mardin Baro Başkanı İsmail Elik, Konya Meram’da aynı aileden 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili “Korkunç bir katliam” olduğunu ifade etti.

Kars’tan yıllar önce Konya’nın Meram ilçesine yerleşen Dedeoğullları’ndan 7 kişi evlerinde vahşice öldürüldü. Olayın Kürt-Türk çatışması olduğu ileri sürülürken Bakan Soylu, olayın yıllar öncesine dayanan bir husumet olduğunu ifade etti. Olaya tepki gösteren Mardin Baro Başkanı İsmail Elik, “Korkunç bir katliam” olarak değerlendirdi.

Elik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “

Ayrımcılığı körükleyen politikalar, yerine getirilmeyen yargısal görevler, medyanın nefret dili, yalan haberleri ve hedef göstermeleri sonucunda ortaya çıkan korkunç bir katliam. Bu durum değişmese ırkçı saldırıların ve katliamların devam edeceği açıktır.”