Mardin 1969 Spor yaralanan taraftarı unutmadı

Mardin 1969 Spor, Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup 14. hafta maçında Batman 72 Belediye Spor  ile yaptığı maçta tribünde yaralanan küçük taraftara çubuklu formasını hediye etti.

Mardin 1969 Spor yaralanan taraftarı unutmadı
Mardin 1969 Spor yaralanan taraftarı unutmadı
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Ocak 2023 14:14
  • Güncelleme31 Ocak 2023 11:09

Mardin 1969 Spor, Bölgesel Amatör Ligi 1. Grup 14. hafta maçında Batman 72 Belediye Spor  ile oynadığı maçta tribünde yaralanan küçük taraftara çubuklu formasını hediye etti.

Kırmızı lacivertli takım, ligin 14. haftasından Batman 72 Belediye Spor’u 29 Ocak Pazar günü saat 13.00’da 21 Kasım Şehir Stadında ağırladı. Mardin 1969 Spor’un 8-1 kazandığı maçta Hasan Avcı ismindeki küçük taraftar gol sevinci esnasında tribünde düşerek yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Avcının sağlık durumunun iyi olduğu ve taburcu olduğu öğrenildi.

Kırmızı lacivertli Kulübün Başkanı Rıdvan Aşar hastaneye kaldırılan küçük taraftarın durumunu yakından takip ederek taburcu olduktan sonra da kulüp binasında ailesiyle birlikte ağırladı. Hasan Avcı ile yakından ilgilenen Aşar, takımın kaptanlarından Alptekin Teytey ile birlikte Avcı’ya Mardin 1969 Spor’un çubuklu formasını hediye etti.  Formasını alan küçük taraftarın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

“Bu talihsiz olay beni derinden üzdü”

Şeref tribününden maçı izlediği sırada olayı gördüğünü belirten Rıdvan Aşar, “İnanın maç esnasında yaşanılan talihsiz olay beni derinden özdü. Küçük taraftarımızın hastaneye kaldırılışından taburcu edilene kadar arkadaşlarımızla birlikte takip ettik. Küçük kardeşimizin sağlık durumunun iyi olması beni galibiyetimizden daha çok sevindirdi. Maç sonunda kendisini ve ailesini kulüp binamızda ağırladık ve formamızı hediye ettik.” dedi.

“Mardin 1969 Spor büyük duyarlılık örneği sergiledi”

Yaşanılan bu olayın ardından birçok taraftar grubu Rıdvan Aşar’ın çok güzel bir duyarlılık sergilediğini belirterek, büyük camia olmanın sorumluluğu ile hareket edildiğini vurguladı.