LÖSEV’in Mutlu Et paketleri Mardin’de dağıtıldı

LÖSEV kanser ile mücadele eden ailelerini 12 ay boyunca taze kırmızı et ve et ürünleri ile destekliyor. Mutlu Et Projesi kapsamında Mardin’de de bir çok aileye ‘Mutlu Et’ paketi dağıtıldı. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Mardin’de tedavi gören hastalara kırmızı et yardımında bulundu. Belirli dönemlerde Mardin’de aile ziyaretleri gerçekleştiren LÖSEV, büyük bir manevi desteğin […]

LÖSEV’in Mutlu Et paketleri Mardin’de dağıtıldı
LÖSEV’in Mutlu Et paketleri Mardin’de dağıtıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Mart 2022 11:00

LÖSEV kanser ile mücadele eden ailelerini 12 ay boyunca taze kırmızı et ve et ürünleri ile destekliyor. Mutlu Et Projesi kapsamında Mardin’de de bir çok aileye ‘Mutlu Et’ paketi dağıtıldı.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Mardin’de tedavi gören hastalara kırmızı et yardımında bulundu. Belirli dönemlerde Mardin’de aile ziyaretleri gerçekleştiren LÖSEV, büyük bir manevi desteğin yanı sıra, tüm maddi olanaklarını da hastalar için seferber etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Mardin’e gelen LÖSEV Güneydoğu Bölge sorumlusu Sıla Seray Akgül, “Mardin’de tedavisi devam eden yetişkin ve çocuk lösemi/kanser hastalarıyla buluşarak kendilerinin tedavi sürecinde önemi büyük olan et tüketimlerini karşılamak için kendilerine et dağıtımımızı gerçekleştirdik. LÖSEV olarak ailelerimize bu zorlu süreçte destek olmak adına maddi yardımlarımızı, kuru gıda, hijyen paketlerimizi ve kırmızı et dağıtımlarımızı belli aralıklarla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Tüm çocuk ve yetişkin kanser tanısı olan ailelerimize ulaşarak kendilerine yardımlarımızı iletmek ve bu süreçte maddi ve manevi olarak LÖSEV adına yanlarında olmak istiyoruz. Unutmamalıyız ki bu süreç zor, ancak yenilebilecek bir süreç ve LÖSEV olarak kurucularımızla, çalışanlarımızla, aileler ve gönüllülerimizle yani tüm kalbimizle sizlerin yanındayız.” dedi.

“Unutmayın Lösev hayat verir”

LÖSEV Kurban Bayramında yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. Özelikle sağlıklı beslenme zincirinin en önemli halkalarından biri olan protein, lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor.
 

Araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. Öte yandan yetersiz protein alımı; hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.
 

Siz de kanser hastalığının maddi girdabındaysanız www.losev.org.tr adresinden ya da 0312 447 06 60 arayarak LÖSEV ’e ulaşabilir ve tüm imkânlardan faydalanabilirsiniz. LÖSEV Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerinden, bankalardaki bağış ekranlarından ya da www.losev.org.tr üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.