Köy bazlı kuraklık sigortası başvuruları başladı

Kızıltepe Ziraat Odası Genel Sekreteri Sedat Ayyıldız, 2021 yılı üretim sezonu için Tarım Sigortaları Sistemi (TARSİM) sezonunun başladığını söyledi. Sedat Ayyıldız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli çiftçilerimiz 2021 yılı üretim sezonu için TARSİM sezonu başlamıştır. Ürün sigortalarınızı muhakkak yaptırın. Kuraklık sigortası köy bazlıdır. Arkadaşlar TARSİM yaptırabilmeniz  için 2021 ÇKS Başvurunuzun olması gerekmektedir. Sigorta […]

Köy bazlı kuraklık sigortası başvuruları başladı
Köy bazlı kuraklık sigortası başvuruları başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma16 Ocak 2021 15:04

Kızıltepe Ziraat Odası Genel Sekreteri Sedat Ayyıldız, 2021 yılı üretim sezonu için Tarım Sigortaları Sistemi (TARSİM) sezonunun başladığını söyledi.

Sedat Ayyıldız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli çiftçilerimiz 2021 yılı üretim sezonu için TARSİM sezonu başlamıştır. Ürün sigortalarınızı muhakkak yaptırın. Kuraklık sigortası köy bazlıdır. Arkadaşlar TARSİM yaptırabilmeniz  için 2021 ÇKS Başvurunuzun olması gerekmektedir. Sigorta yaptıktan bir hafta sonra sigortanız aktif hale geliyor sigorta yaparken bu zamanlamaya dikkat ediniz.  Allah tan kazasız belasız bereketli bir sezon diliyorum. Hayırlı günler dilerim.”