“Kovid yoğun bakımımızda 20 yaşında kardeşimiz var, aşı olmamış”

Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan, kovid aşısı olmayan 20 yaşındaki bir hastanın yoğun bakım ünitesinde yattığını söyledi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan kendi sosyal medya hesabından vatandaşları aşı olmaya davet etti. Kayan paylaşımında aşı olmayan 20 yaşındaki bir hastanın yoğun bakım ünitesinde yattığını ifade etti. Kayan, “Muhterem büyüklerim, değerli […]

“Kovid yoğun bakımımızda 20 yaşında kardeşimiz var, aşı olmamış”
“Kovid yoğun bakımımızda 20 yaşında kardeşimiz var, aşı olmamış”
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Ağustos 2021 09:41

Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan, kovid aşısı olmayan 20 yaşındaki bir hastanın yoğun bakım ünitesinde yattığını söyledi.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fethullah Kayan kendi sosyal medya hesabından vatandaşları aşı olmaya davet etti. Kayan paylaşımında aşı olmayan 20 yaşındaki bir hastanın yoğun bakım ünitesinde yattığını ifade etti. Kayan, “Muhterem büyüklerim, değerli kardeşlerim, kovid yoğun bakımımızda 11 hasta, Covid servislerde 70 hastamız var.  Kovid yoğun bakımımızda 20 yaşında kardeşimiz var, maalesef aşı olmamış. Maalesef kovid hastalarının hiç biri 2 doz Biontech aşısı olmamış. Bu bir tesadüf değil. Bu aşının koruyuculuğunu gösteren bilimsel bir veridir. Covid-19 enfeksiyonuna feda edecek tek bir ihtiyarımız, tek bir kronik hastalıklı vatandaşımız, tek bir yatalak kardeşimiz yoktur. Hele hele sağlıklı hiç bir ferdimiz yoktur. Lütfen aşı olalım, aşı olmaya teşvik edelim.  Sağlıklı toplum, sağlıklı bireyler olmak için elimizden geleni yapalım” açıklamasını yaptı.