Kobane iddianamesi kabul edildi: Müebbet hapis cezası istendi

Kobane iddianamesi kabul edildi. Aralarında Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanık hakkında 38’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Aralarında Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 108 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan “Kobanê soruşturması” iddianamesi, Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede 108 kişi için “devletin birliği […]

Kobane iddianamesi kabul edildi: Müebbet hapis cezası istendi
Kobane iddianamesi kabul edildi: Müebbet hapis cezası istendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma7 Ocak 2021 16:41

Kobane iddianamesi kabul edildi. Aralarında Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanık hakkında 38’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Aralarında Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 108 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan “Kobanê soruşturması” iddianamesi, Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede 108 kişi için “devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma” ve 37 kez “adam öldürme” başta olmak üzere çeşitli suçlardan cezalar talep ediliyor. Ayrıca,  108 sanık hakkında 38’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.