Kızıltepe’ye yakışmayacak görüntü

MARDİN- Kızıltepe’nin kalbi olarak tabir edilen Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan boş alanda biriken çöp yığınları “Bu kadarı da pes” dedirtti. Türkiye’de 43 ilden daha büyük olan Kızıltepe ilçesi Mardin’in en önemli ilçesi konumda. İnsan yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardan biri olan Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda çekilen bir fotoğraf boş alana bırakılan çöp yığınlarını gözler önüne serdi. […]

Kızıltepe’ye yakışmayacak görüntü
Kızıltepe’ye yakışmayacak görüntü
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Kasım 2020 11:24

MARDİN- Kızıltepe’nin kalbi olarak tabir edilen Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan boş alanda biriken çöp yığınları “Bu kadarı da pes” dedirtti.

Türkiye’de 43 ilden daha büyük olan Kızıltepe ilçesi Mardin’in en önemli ilçesi konumda. İnsan yoğunluğunun en fazla olduğu alanlardan biri olan Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda çekilen bir fotoğraf boş alana bırakılan çöp yığınlarını gözler önüne serdi.

Kötü görüntüyü gören vatandaşlar “Bu kadarı da pes” dedi. Vatandaşların çöpleri gelişi güzel atmaması gerektiğini ifade eden çevre sakinleri, Kızıltepe Belediyesi ekiplerinin de bu ilçeye yakışmayacak görüntünün bir an önce ortadan kaldırılmasını istedi.