‘Kızıltepe’ye şehir hastanesi kurulsun’ kampanyası başlatıldı

Mardin halkının büyük bir heyecanla beklediği “Tıp Fakültesi” 30.04.2021 tarihli ve 3940 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kurularak 31471 sayılı resmî gazetede ilan edilirken Kızıltepe’de vatandaşlar sosyal medya üzerinden ‘Kızıltepe’ye şehir hastanesi kurulsun’ kampanyası başlattı. Kampanyanın öncüsü olan Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, “Mardin Artuklu’da Tıp Fakültesi ve 200 yataklı hastane ile birlikte kuruluyor. Mardin […]

‘Kızıltepe’ye şehir hastanesi kurulsun’ kampanyası  başlatıldı
‘Kızıltepe’ye şehir hastanesi kurulsun’ kampanyası  başlatıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma3 Mayıs 2021 11:34
  • Güncelleme3 Mayıs 2021 13:21

Mardin halkının büyük bir heyecanla beklediği “Tıp Fakültesi” 30.04.2021 tarihli ve 3940 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kurularak 31471 sayılı resmî gazetede ilan edilirken Kızıltepe’de vatandaşlar sosyal medya üzerinden ‘Kızıltepe’ye şehir hastanesi kurulsun’ kampanyası başlattı.

Kampanyanın öncüsü olan Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, “Mardin Artuklu’da Tıp Fakültesi ve 200 yataklı hastane ile birlikte kuruluyor. Mardin ilinin en yoğun nüfusunun bulunduğu Kızıltepe ve havalimanına yakın ve ayrıca Derik, Nusaybin ve diğer komşu illerin kavşağında bulunan Kızıltepe’ye Şehir Hastanesi’nin Mardin ve Kızıltepe arasında havaalanına yakın bir yerde kurulması büyük bir zorunluluk arz etmektedir. Bunu siyasi çekişmelere alet etmeden halkın en büyük isteği ve temennisi olan bu şehir hastanesini halkın sesine kulak verelim.  Halka hizmet için Ortadoğu’ya da ulaşım açısından yakın Kızıltepe İlçesine kuralım Irak’a Zaho, Duhok, Erbil ve Kerküke bile hitap edecek sağlık turizmi açısından havalimanına uygun olan yerde kuralım. Kızıltepe halkının bu haklı talebine siyasiler, sivil toplum kuruluşları, yerel basın. bürokratlar bir an önce cevap vermeli.” dedi.