Kızıltepeli radyo işletmecisi Aydın: Annem makineye bağlı yaşayan bir ölü

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nün annesi ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin Mehmet Emin Aydın, yeni bir açıklama daha yaptı. Aydın, “Bugün 6 günümüzü doldurduk, doktorlardan hergün bilgi alıyoruz hiçbir gelişme yok.  Annem makinaya bağlı yaşayan bir ölü. Nefes almıyor, makinayla nefes veriliyor.  Fişi çekilse cenazemizi alıp gideriz.” dedi. Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün annesi ile ilgili yaptığı […]

Kızıltepeli radyo işletmecisi Aydın: Annem makineye bağlı yaşayan bir ölü
Kızıltepeli radyo işletmecisi Aydın: Annem makineye bağlı yaşayan bir ölü
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Aralık 2020 17:09
  • Güncelleme20 Aralık 2020 17:53

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’nün annesi ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin Mehmet Emin Aydın, yeni bir açıklama daha yaptı. Aydın, “Bugün 6 günümüzü doldurduk, doktorlardan hergün bilgi alıyoruz hiçbir gelişme yok.  Annem makinaya bağlı yaşayan bir ölü. Nefes almıyor, makinayla nefes veriliyor.  Fişi çekilse cenazemizi alıp gideriz.” dedi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün annesi ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Mehmet Emin Aydın’dan yeni bir açıklama daha geldi. Annesine 8 tane ilacın içirildiğini ve durumunun ağırlaştığını iddia eden Aydın şunları söyledi:

SAPA SAĞLAM 

“Annemi ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine götürdük.  Nefes almakta zorlanıyordu.  Oksijen verildi, tomografi çekildi tomografi sonucu çıktıktan sonra hiç bir uzman doktor yoktu. Acil doktorları yani pratisyen hekimlerdi annem sapa sağlam olarak torunlarıyla fotoğraflar çekerek gülümsüyordu.  Ancak 8 tane Covit-19 ilacını anneme içirdikten sonra  annem kalp krizine yol açtı, böbrekler iflas etti ve annemin karnı davul gibi şişti.

OKSİJENİ ÇALIŞMIYOR!

Ambulansa bindirerek Nusaybin devlet Hastanesine sevk edildi.  Ancak annem ambulansta 22 dakika bekledi. ‘Ambulansın oksijeni çalışmıyor’ dediler. Canlı yayına geçtikten sonra Mardin milletvekilinin danışmanı beni arayarak ihmalin olup olmadığını sordu.  Ben de kendi sayfamdan yaptığım canlı yayını izleyin ihmal olup olmadığını anlarsınız. Annem ambulanstan tekrar indirerek hastaneye alındı. Sonra bir başka ambulansla doktor eşliğinde Nusaybin Devlet Hastanesine götürüldü.  Bugün 6 günümüzü doldurduk, doktorlardan her gün bilgi alıyoruz hiçbir gelişme yok.  Annem makinaya bağlı yaşayan bir ölü. Nefes almıyor, makinayla nefes veriliyor.  Fişi çekilse cenazemizi alıp gideriz. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü basın açıklaması yaparak annemin taşımadığı hastalık astım böbrek gibi hastalık taşıdığını anlatmakta ve basın açıklamasını tüm sağlık personellerine dağıtarak yayınlanmasını istiyor.”

________________

Mardin haberleri, Mardin il sağlık müdürlüğü haberleri, sağlık haberleri mardin son dakika haberleri.