Kızıltepeli kadın girişimci pandemiye rağmen iş yeri açtı

MARDİN’İN Kızıltepe İlçesinde yaşayan Enise Demirkaya pandemiye rağmen kahve kuruyemiş gibi ürünlerin bulunduğu bir dükkan açtı. Kızıltepe Tepebaşı Mahallesi Kilise Caddesi’nde ismini Dara antik kentten alan Dibek Dara Antik Kahvesi ismindeki bir işyeri dikkatlerimizi çekiyor. Dükkanın önünden geçerken kahve kokusu sizi loş ışıklı otantik dükkana çekiyor. Dükkana girdiğinizde şirin dükkanı işleten girişimcinin bir kadın olduğunu […]

Kızıltepeli kadın girişimci pandemiye rağmen iş yeri açtı
Kızıltepeli kadın girişimci pandemiye rağmen iş yeri açtı
Selman Güneş
  • Yayınlanma20 Ocak 2021 21:36

MARDİN’İN Kızıltepe İlçesinde yaşayan Enise Demirkaya pandemiye rağmen kahve kuruyemiş gibi ürünlerin bulunduğu bir dükkan açtı.

Kızıltepe Tepebaşı Mahallesi Kilise Caddesi’nde ismini Dara antik kentten alan Dibek Dara Antik Kahvesi ismindeki bir işyeri dikkatlerimizi çekiyor. Dükkanın önünden geçerken kahve kokusu sizi loş ışıklı otantik dükkana çekiyor.

Dükkana girdiğinizde şirin dükkanı işleten girişimcinin bir kadın olduğunu öğreniyoruz. Enise Demirkaya ile başlıyoruz kahve tadında bir sohpete. Enise Demirkaya pandemide çoğu esnaf zor günler geçirmesine rağmen cesurca bir adım atarak iş yerini açtığını söylüyor.

“Ticaret risk ister”

Kadın girişimcilerin daha da artması gerektiğini belirten Demirkaya, “Aslında burayı açtığımızda biraz korktum. Pandemiden dolayı ‘çoğu kişi çalışmaz’ dedi. Ama ticaret risk ister. Ben de kendime güveniyorum, ve başaracağım. Benim için ani bir karar oldu ve 1 ay içerisinde açtım.” diye konuştu.