Kızıltepeli girişimci projesini Bakan Nebati’ye sundu

Mardin Kızıltepe’de gençlere yönelik yaptığı istihdamla tanınan iş insanı Mehmet Ertaş, Mardin’i teknoloji merkezi yapacak olan projesini Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sundu. Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati iş dünyasıyla da buluştu. Bakan Nebati iş insanlarıyla da bire bir görüşerek taleplerini dinledi.  Mardin Kızıltepe’de birçok gence istihdam sağlayan genç girişimci, […]

Kızıltepeli girişimci projesini Bakan Nebati’ye sundu
Kızıltepeli girişimci projesini Bakan Nebati’ye sundu
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Nisan 2022 10:12
  • Güncelleme12 Nisan 2022 22:15

Mardin Kızıltepe’de gençlere yönelik yaptığı istihdamla tanınan iş insanı Mehmet Ertaş, Mardin’i teknoloji merkezi yapacak olan projesini Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye sundu.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati iş dünyasıyla da buluştu. Bakan Nebati iş insanlarıyla da bire bir görüşerek taleplerini dinledi. 

Mardin Kızıltepe’de birçok gence istihdam sağlayan genç girişimci, Siber Güvenlik Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Mehmet Ertaş da Bakan Nebati ile görüştü. Mardin’in teknolojinin üssü yapacak projesinin bakana sunduğunu ifade eden Ertaş, “Mardin’de teknoloji merkezi kurmak için ilk adımlarımızı attık hayırlı olsun. Yurtdışından satın alan değil, yurtdışına satan olmak için çalışıyoruz. Tarımda drone teknolojisini çok önemli ve gerekli görüyorum bununla ilgili projemizi bakan beye ilettik. İnşallah Mardin’imiz için çok güzel işler yapacağız. Mardin için teknoloji alanında yükselmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu projemde bana güvenen ve yanımda olan Milletvekilimiz Cengiz Demirkaya’ya teşekkür ederim. ” dedi.