Kızıltepeli genç İstanbul’da topladığı yüzlerce kitabı Mardin’de dağıtacak

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yaşayan Mehmet Kalkan ismindeki genç, “Haydi İstanbul Bir Kitap da Sen Uzat Mardin’e” sloganıyla başlattığı kampanya ile topladığı yüzlerde kitabı Mardin’deki okullarda dağıtacak.  Kızıltepe Koçhisar Mahallesi’nde 10 çocuklu bir ailenin evladı olan Mehmet Kalkan isimli bir genç,   “Haydi İstanbul Bir Kitap da Sen Uzat Mardin’e”  sloganıyla kitap kampanyası başlatarak, İstanbul’da semt semt gezerek yüzlerce kitabı topladı. Kalkan’ın […]

Kızıltepeli genç İstanbul’da topladığı yüzlerce kitabı Mardin’de dağıtacak
Kızıltepeli genç İstanbul’da topladığı yüzlerce kitabı Mardin’de dağıtacak
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Nisan 2022 14:57

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yaşayan Mehmet Kalkan ismindeki genç, “Haydi İstanbul Bir Kitap da Sen Uzat Mardin’e” sloganıyla başlattığı kampanya ile topladığı yüzlerde kitabı Mardin’deki okullarda dağıtacak.

 
Kızıltepe Koçhisar Mahallesi’nde 10 çocuklu bir ailenin evladı olan Mehmet Kalkan isimli bir genç,   “Haydi İstanbul Bir Kitap da Sen Uzat Mardin’e”  sloganıyla kitap kampanyası başlatarak, İstanbul’da semt semt gezerek yüzlerce kitabı topladı. Kalkan’ın İstanbul’dan Mardin’e getirilişinde ise MNG Kargo Diyarbakır Bölge Müdürü Nedim Aydoğan sponsor oldu. 


“MARDİN’E GÖNÜLLÜ ELÇİLİK YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Mardin’deki çocuklara umut olmak için kitap toplamaya karar verdiğini ifade eden Mehmet Kalkan, “Şu anda İstanbul’da çalışıyorum ama izinli günlerimde semt semt gezerek kitap topluyorum. Bu kitapları Mardin’deki okullara ulaştıracağım. Tabiri caizse Mardin’e gönüllü elçilik yapmaya çalışıyorum. Dilerim daha fazla kitap toplarım.” dedi.