Kızıltepeli 17 yaşındaki Berkay attığı gollerle dikkat çekiyor

Kızıltepe spor lisesinin futbol takımının 17 yaşındaki genç forveti Berkay Aydoğan attığı gollerle tüm takımların dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Kızıltepeli 17 yaşındaki Berkay attığı gollerle dikkat çekiyor
Kızıltepeli 17 yaşındaki Berkay attığı gollerle dikkat çekiyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Aralık 2023 19:48
  • Güncelleme4 Aralık 2023 19:55

Kızıltepe Spor Lisesinin futbol takımının 17 yaşındaki genç forveti Berkay Aydoğan attığı gollerle tüm takımların dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Fiziğinin yanında sürati, yeteneği, yüksek teknik düzeyi ve boy avantajı ile gelecek adına umut veren genç forvet Berkay gollerine geçen sezon olduğu gibi bu sezon da devam ediyor.

Kızıltepe Spor Lisesinde hem okul okuyup hem de okulun futbol takımında oynayan Berkay 2022-2023 futbol sezonunda birinci amatörde 12 gol atarak dikkatleri üzerine çekmişti. 2023-2024 sezonunda da 2. Amatörde mücadele eden takımı adına gollerini atmaya devam eden Berkay Aydoğan sezona fırtına gibi bir başlangıç yaparak 6 maçta 9 gol ve iki asistle yeniden dikkatleri üzerine çekmeye başardı.

Genç yetenek Berkay, takım antrenörleri Abdulkadir Başboğa ve Samet Kaplan’ın gelişiminde büyük emekleri olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti.

Beden eğitimi öğretmeni Serdar Aydoğan’ın oğlu olan Berkay, şimdiden birçok kulübün radarına girmeyi başardı. Gelecek vadeden futbolcunun Babası Serdar Aydoğan’ın Kızıltepe’de birçok futbolcunun gelişiminde rol aldığı da biliniyor. Bunlardan en önemlileri Fenerbahçe’de daha önce forma giyen Okan Alkan ve senelerce profesyonel liglerde forma terleten Mardin 1969 Spor’un kaptanlığını yapan ve şimdilerde  sportif direktör olarak görev yapan Rıdvan Sönmez’in de hocalığını yapmış.